Ankara Yeminli Tercüman

Tapu Yeminli Tercüman
Tüm dillerde Tapu müdürlüklerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.
ATO Yeminli Tercüman
Ankara ticaret odası tüm dillerde yabancıların şirket kuruluş, devir işlemleri vb. işlemlerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Göç İdaresi Yeminli Tercüman
Tüm dillerde Göç İdarelerinde yabancıların başvuru işlemlerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Noter Yeminli Tercüman
Tüm dillerde noterlerde yabancıların menkul-gayrimenkul alım satım işlemleri, şirket kuruluşları, şirket hisselerin alımı – devri, vekaletname, evlilik beyanı işlemlerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Nikâh Dairesi Yeminli Tercüman
Tüm dillerde Nikâh Daireleri evlilik işlemlerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Adliye Yeminli Tercüman
Tüm dillerde Ankara adliyelerinde Ankara yeminli tercüman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.
Şirket Genel Kurul Toplantı Ve Yönetim Kurulu Toplantıları Yeminli Tercüman
Tüm dillerde firmaların genel kurul toplantı ve yönetim kurulu toplantılarında Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Hastane Yeminli Tercüman
Ankara ve ilçelerinde tüm hastanelerde bulunan yabancı vatandaşların Ankara yeminli tercüman kadromuz ile Ankara sözlü hizmeti vermekteyiz.
Ankara yeminli tercüman nasıl olunur?
*Türk vatandaşı olmalıdır.
*Ankara’da ikamet etmesi gerekir
*Sabıkası olmamalıdır.
Yeminli tercüman yemin zaptı olan noterde işlem yapılabilir. Yeminli çeviri yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onaylamaktadır. Genelde resmi kurumlar tarafından istenmektedir.
Ankara Apostil Onay İşlemi
Yurtdışında kullanılacak belgelerin ( evlilik cüzdanı, bekarlık belgesi, ölüm belgesi, doğum belgesi, diploma, transkript gibi belgelerin o ülkenin resmi diline yeminli tercüman tarafından çeviri yapılması, noter onayı ve noterin bulunduğu ilçe kaymakamlığı ya da il valiliği tarafından Apostil işlemi yapılmalıdır.
Bu belgenin Lahey ülkelerinde gerçekliliğinin tasdik edilmesini ve başka bir ülkede yasal açıdan kullanımının mümkün kılınmasını sağlayan onaylama işlemine APOSTİL denir.
Bazı belgelerin özelliğine veya belgenin gideceği ülkeye göre ( katar, Yemen, Arabistan…) farklılık gösterebilir. Apostil sonrasında TC. Dışişleri Bakanlığı onayı ve sonrasında konsolosluğa sunulmalıdır.
Yeminli Tercüman Ankara
Yeminli tercüman belge çevirilerinde herhangi bir yorum yapamaz. Aslına uygun çeviri yapmak zorundadır. Yeminli tercüman uzman olduğu konu ve alanlarda çeviri yapmalıdır.
Yeminli Tercüme
Yeminli çeviri belgeleri (yeminli tercüme belgeleri) resmi kurumlar tarafından istenir. Vukuatlı nüfus kâğıt örneği, doktor raporu, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, mahkeme kararları, diploma, öğrenci belgesi, transkript, Formül A belgesi, Formül B belgesi…
Yeminli tercüme belgelerinin onay işlemini sadece noter ile anlaşmalı tercümanlar yapabilir.
Noter Onaylı Tercüme
Yeminli tercüme belgeleri, ıslak imzası olmalıdır. Daha sonra noter onayı yapılabilir. Noter onaylı olan tercüme belgelerine noter onaylı tercüme adı verilir.
Ankara Simultane Tercüman
Toplantı, konferans, mülakat, seminer gibi organizasyonda konuşmaların dinleyicilere anında iletilmesidir.
Ankara Sözlü Tercüman
Kısa ve özel toplantılarda yapılan konuşmacının konuşmayı bitirdikten sonra yeminli tercüman konuşulanları hedef dile çevirir.
Ankara Hukuki Yeminli Tercüman
Mahkeme duruşmalarda yapılan sözlü tercümedir. Yeminli tercüman olması gerekir. Tanık-sanık ifadelerinde yeminli tercümana ihtiyaç duyulur.
İnfoyed Tercüme Ltd. Şti. noter yeminli tercümanları ile yazılı yeminli tercüme hizmeti vermektedir.
Ankara Yeminli Tercüme Belgeleri
Boşanma Kararları, Mernis Belgesi, Mahkeme Kararları, Pasaport, Uluslararası Sözleşmeler, Uzman Doktor Raporları, Patentler Ve Lisanslar, Mahkeme Belgeleri, Hukuki Yazışmalar, Diploma, Kanun Ve Yönetmelikler, Transkriptler, İş Sözleşmesi, Taahhütnameler, Vekaletnameler, Nüfus Kağıt Örneği, Sabıkı Kaydı Belgesi, Askerlik Terhis Belgesi…
Ankara Noter Onaylı Tercüme
Noter yeminli tercümanla tarafından çevirileri yapılan belgeler noter tarafından onaylanır. Bu belgelere noter onaylı tercüme adı verilir.