Ankara Apostil Tercüme

Ankara Apostil Tercüme: Apostil resmi evraklara ( diploma, nüfus kağıt örneği, sabıka kaydı…) tercüme öncesi ve sonrası alınabilir. Bir belgenin apostil tasdikli tercüme olabilmesi için önce yeminli tercüman tarafından çevrisi yapılması imzalanması ve şirket kaşesi ile mühürlenmeli sonrasında noter yapılmalıdır. Noter tasdikli belgeler kaymakamlık veya valiliklerde apostil yapılmalıdır.

Apostil, resmi bir belgenin gerçek olduğunu onaylayarak Lahey ülkelerinde yasal olarak geçerliliğini sağlayan bir belge onay işlemidir. Apostil kuralları sadece Lahey Konferansı’na üye ve/veya taraf devletlerarasında kabul görür.

Apostil, eğer yurt dışından gelen bir evrak Türkiye’de kullanılacaksa ülkesinden apostilli olarak gelmesi gerekir. Türk makamlarından aldığımız bir resmi evrak yurt dışında kullanılacaksa tercümesi yapılır. Noter onayı alınır sonrasında da kaymakamlık veya valiliklerden apostil alınır.

Apostil Hangi Evraklara Gereklidir?

Apostil genelde yurt dışında kullanımlar için kişisel belgeler veya

Ticari şirket belgeleri: taahhütname, vekaletnameler, oda kayıt belgesi, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, Nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, evlilik evrakları, adli sicil kaydı, ikametgâh, kimlik, mahkeme kararları, ehliyet, boşanma kararları, diploma, transkript… Belgelere alınabilmektedir.

Apostil Ücreti?

Apostil onayı ücretsiz bir işlemdir. Kişi işlemleri yaptırırsa ücretsiz, farklı bir kişi yaptırırsa pul parası ödenir.

Apostil Nereden Alınır?

Apostil kaymakamlık veya valilikler evraklarınıza apostil tasdiki yapar.

Kaymakamlık Apostil Onayı

 

Lahey ülkelerinde belgelerin yasal olarak kullanılması için Kaymakamlıkta yapılan onay işlemidir. Apostil onayı yapan daireler ilçe kaymakamlıkları, konsolosluklar ve valiliklerdir.

 

Belgenin Türkçesinin Apostil onayından sonra yeminli çevirisi ve noter tasdik sonrası Apostil işleminden geçmesi gerekmektedir. Noter onayından geçildikten sonra Apostil için kaymakamlığa götürülerek tasdik edilir.

 

Apostil ve Noter Onayı

 

Kamu kurumları tarafından verilmiş olan belgelerin Lahey ülkelerinde kullanılması için belgelerin Apostil resmi onayının alınması gereklidir.  Kaymakamlıkta, belgelerde var olan imzaların gerçek olduğunu teyit eden özel bir prosedürdür. Resmi belgelere önceden alınan apostil onayı, sonrasında çevirisi yapılır. Daha sonra da noter tasdik işlemi yapılmalıdır.

 

Apostil Tercüme Ankara, Infoyed Tercüme Ltd. Şti Ankara yeminli tercüman kadrosu ile Ankara Apostil tercüme yapmaktadır.

Ankara Yeminli Tercüman -Ankara Apostil Tercümesi Fiyatları

Ankara Apostil tercümesi fiyatları 1000 karakter üzerinden hesaplanır. Ankara Apostil tercümesi fiyatları çeviri dillerine göre değişiklik gösterir.

Ankara Apostil Tercüme Dilleri

Ankara İngilizce Apostil Tercüme – Ankara Almanca Apostil Tercüme – Ankara Bulgarca Apostil Tercüme – Ankara Fransızca Apostil Tercüme – Ankara İsveççe Apostil Tercüme – Ankara Yunanca Apostil Tercüme – Ankara İbranice Apostil Tercüme – Ankara Azerice Apostil Tercüme – Ankara Ukraynaca Apostil Tercüme – Ankara Özbekçe Apostil Tercüme – Ankara Arapça Apostil Tercüme – Ankara Osmanlıca Apostil Tercüme – Ankara Çince Apostil Tercüme – Ankara Arnavutça Apostil Tercüme – Ankara Sırpça Apostil Tercüme – Ankara Slovakça Apostil Tercüme – Ankara Latince Apostil Tercüme – Ankara Boşnakça Apostil Tercüme – Ankara Portekizce Apostil Tercüme – Ankara Japonca Apostil Tercüme – Ankara Fince Apostil Tercüme – Ankara Tatarca Apostil Tercüme – Ankara İtalyanca Apostil Tercüme – Ankara Slovence Apostil Tercüme – Ankara Kazakça Apostil Tercüme – Ankara Çekçe Apostil Tercüme – Ankara Urduca Apostil Tercüme – Ankara Lehçe Apostil Tercüme – Ankara Tayca Apostil Tercüme – Ankara Danca Apostil Tercüme – Ankara Endonezca Apostil Tercüme – Ankara Polenezce Apostil Tercüme – Ankara Hollandaca Apostil Tercüme – Ankara Türkmence Apostil Tercüme – Ankara Macarca Apostil Tercüme – Ankara Farsça Apostil Tercüme – Ankara Makedonca Apostil Tercüme – Ankara Rusça Apostil Tercüme – Ankara Hırvatça Apostil Tercüme – Ankara Moldovaca Apostil Tercüme – Ankara Kırgızca Apostil Tercüme – Ankara Ermenice Apostil Tercüme – Ankara Flamanca Apostil Tercüme – Ankara Gürcüce Apostil Tercüme – Ankara Norveççe Apostil Tercüme – Ankara İspanyolca Apostil Tercüme – Ankara Korece Apostil Tercüme – Ankara Romence Apostil Tercüme – Ankara Rumca Apostil Tercüme.… Apostil Tercüme,  Apostil Tercüme Ankara, Infoyed Tercüme Ltd. Şti,  Ankara yeminli tercümanları ile Ankara Apostil belgeleri tercümesi yapmaktadır.